چرا محیط های طبیعی از بین رفته است علوم ششم

چرا محیط های طبیعی از بین رفته است علوم ششم

عواملی مثل دست کاری انسان در طبیعت ، قطع درختان و جنگل ها برای کارهایی مثل ساختمان سازی و یا عوامل طبیعی مثل سیل ، طوفان و تغییرات شدید آب و هوایی می توانند در زیستگاه جاندران تغییرات زیادی ایجاد کنند.

در نتیجه ی این تغییرات ممکن است جانداران نتوانند خود را با محیط جدید سازگار کنند و همه افراد یک نوع جاندار از بین بروند ، همانطور که در گذشته جانوران و گیاهانی وجود داشته اند که اکنون دیگر وجود ندارند مثلا شیر ایرانی حدود هفتاد سال پیش در بخش هایی از ایران وجود داشت ولی به دلایلی مثل شکار شدن به دست انسان ها و از دست دادن زیستگاهش از بین رفته است یا قطع درختان جنگل ها که اگر با همین سرعت ادامه پیدا کند ، حداکثر تا ۲۰ سال دیگر ، حدود نیمی از جنگل های کره ی زمین از بین خواهند رفت.

محیط های طبیعی زیستگاه انواع فراوانی از جانوران گیاهان و موجودات زنده ی دیگر است. آیا در زمان گذشته در اطراف محل زندگی شما محیط طبیعی بوده است که الان وجود ندارد و یا وسعت آن کم شده است؟

به نظر شما چرا آن محیط طبیعی از بین رفته و یا کوچک شده است؟

جواب: علت های مختلفی دارد مثل ساختمان سازی تغییر آب و هوا و…

مسئولیت حفظ محیط های طبیعی و جانوران و گیاهانی که در این محیط ها زندگی می کنند در کشور ما بر عهده ی چه سازمان هایی است؟

جواب: سازمان حفاظت محیط زیست سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری

چه شغل هایی در ارتباط با معرفی و حفظ محیط های طبیعی وجود دارد؟

جواب: مهندسی منابع طبیعی، بهداشت محیط، جنگل بانی، شکاربان، محیط بان و…

تاریخ ارسال : 23 می 2022
نظرات شما

چطور بود ؟


جديد( 2022 )
contact
جوج هلپ اغلب از سطح اینترنت سعی میکند سوالات و اطلاعاتی که شما نیاز دارید و جستجو میکنید را پیدا کرده و آنرا در اختیار شما قرار دهد.
jojhelp.com