زرد شدن شیر بعد از جوشاندن

علت زرد شدن شیر بعد از جوشاندن به این دلیل است که روی شیر , سر شیر می بندد و طبیعی است .

ولی اگر این زرد شدن مثل تصویر زیر باشید و زرات در شیر بوجود آمد آن فاسد و ترش شده است.

به عبارتی دیگر : برای اینکه متوجه ترش شدن یا فاسد شدن شیر شوید دو راه پیش رو دارید ابتدا اینکه شیر را کمی بجوشانید اگر این شیر بر اثر جوشیدن لخته شد و لایه‌های متفاوتی روی آن ایجاد شد آنگاه باید بدانید که شیر قابل مصرف نیست و فاسد شده است.

 

تشخیص خالص بودن شیر با استفاده از سوزن:

این روش که روش اول برای تست خالص بودن شیر است بسیار ساده است و در بسیاری از لبنیاتی‌های قدیمی‌تر برای تست کردن این موضوع که آیا شیر با آب مخلوط شده است یا نه مورد استفاده قرار می‌گرفته و می‌گیرد، به این صورت که ابتدا یک سوزن را انتخاب و پس از شستن، آن رو روی شعله و یا حرارت گرفته تا میکروب‌هایش از بین برود و استریل شود، سپس این سوزن را در داخل شیر فرو برده و بیرون می‌آوریم.

اگر زمانی که سوزن را از داخل شیر بیرون می‌آوریم قطره‌ای به انتهای سوزن باقی ماند یا حداقل پس از مدتی این قطره از سوزن جدا شد آن وقت می‌توانیم بگوییم شیر خالص است ولی در صورتی که قطرات شیر بلافاصله از سوزن افتادن و اثری از شیر و قطرات آن روی سوزن نبود آن وقت می‌توانیم بگوییم شیر رقیق شده است و با آب مخلوط شده است.

تاریخ ارسال : 4 ژوئن 2022
نظرات شما

چطور بود ؟


جديد( 2022 )
contact
جوج هلپ اغلب از سطح اینترنت سعی میکند سوالات و اطلاعاتی که شما نیاز دارید و جستجو میکنید را پیدا کرده و آنرا در اختیار شما قرار دهد.
jojhelp.com