محبوبیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به پایین ترین سطح خود رسید

محبوبیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به پایین ترین سطح خود رسید

محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته به پایین ترین سطح خود رسید، به طوری که ۳۹ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی “مورنینگ کانسالت” عملکرد وی را تایید نکردند. نتایج این نظرسنجی نشان می دهد کاهش محبوبیت بایدن، پنج درصد کمتر از دونالد ترامپ در همان مقطع ریاست جمهوری است.

از سوی دیگر، مقامات ارشد دموکرات و قانونگذاران نگرانی خود را در مورد آمادگی بایدن برای دور دوم ریاست جمهوری ابراز کرده اند. براساس گزارش نیویورک تایمز، بیش از ۵۰ دموکرات نگران هستند بسیاری از برنامه های کاری رئیس جمهوری کنونی آمریکا، سن وی و عدم تناسب او برای رویارویی با ترامپ در سال ۲۰۲۴ به یک نقطه ضعف بدل شود.

زمزمه احساسات ضد بایدن در پشت پرده اتاق های کنگره و جلسات حزب و اتحادیه در حالی است که آمریکا در نوامبر سال جاری (آبان) شاهد برگزاری انتخابات میان دوره ای خواهد بود.

دموکرات‌ها نگران هستند که چالش های پیش روی بایدن از جمله تورم فزاینده، افزایش سرسام‌آور بهای بنزین، مجموعه‌ای از تیراندازی‌های مرگبار، طرح دادگاه عالی برای لغو قانون سقط جنین و بسیاری مشکلات دیگر تبعات بسیاری بر انتخابات پیش رو در ماه نوامبر داشته باشد.

«استیو سیمونیدیس» عضو کمیته ملی حزب دموکرات با بیان اینکه کشور در مسیر درستی قرار ندارد، گفت بایدن باید به صراحت قصد خود را برای عدم نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ اعلام کند.

اکثریت دموکرات ها در مصاحبه با نیویورک تایمز با اشاره به اینکه بایدن در حال حاضر ۷۹ ساله است و در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دور دوم (ژانویه ۲۰۲۵) ۸۲ سال خواهد بود، این وضعیت را برای قبول مسئولیت ریاست جمهوری سنگین توصیف کردند.

«دیوید اکسلرود» مشاور کارزار انتخاباتی کلینتون و اوباما نیز خاطرنشان کرد: ریاست‌جمهوری یک شغل بسیار سنگین است و واقعیت تلخ این است که بایدن در پایان دوره دوم ریاست جمهوری به ۹۰ سال نزدیک‌تر است تا ۸۰ سال. اکسلرود همچنین ضمن گله از بایدن در مقابله با مسائلی مانند کووید۱۹، بحران اوکراین و نقشش در بازیابی ارزش های کاخ سفید [پس از دوران ترامپ]، اضافه کرد که سن بایدن باعث شده تا وی به اندازه کافی و مانند قبل جلوی دوربین چابک نباشد.

از طرف دیگر، وضعیت برای «کاملا هریس» معاون بایدن نیز به دلیل رشته رسوایی های به بار آمده چندان مطلوب نبوده و وی هم از محبوبیت چندانی میان دموکرات ها برخوردار نیست.

از سوی دیگر، «کریستوبال الکس» مشاور ارشد کارزار انتخاباتی بایدن هم حزبی های خود را به دلیل انتقادها از بایدن مورد عتاب قرار داد و آنها را به دلیل ناتوانی در تشخیص دستاوردهای دولت کنونی آمریکا مورد انتقاد قرار داد.

تاریخ ارسال : 12 ژوئن 2022
نظرات شما

چطور بود ؟


جديد( 2022 )
contact
جوج هلپ اغلب از سطح اینترنت سعی میکند سوالات و اطلاعاتی که شما نیاز دارید و جستجو میکنید را پیدا کرده و آنرا در اختیار شما قرار دهد.
jojhelp.com