چرا از گوگل پلی چیزی دانلود نمیشه

چیزی دانلود نمیشه

همانطور که میدونید بتازگی نمیشه از گوگل پلی چیزی دانلود کرد حتی بازی … علت دانلود نکردن گوگل پلی چیست ؟

علت این هست که گوگل پلی هم فیلتر شده است.

برای رفع این مشکل نیاز دارید که فیلتر شکن داشته باشید تا بتونید برنامه یا بازی های مختلفی رو از این فروشگاه دانلود کنید.

خبر فیلتر شدن این فروشگاه google play را در زیر اضافه کردم :

*****

بعد از فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام، حالا دو پلتفرم اپ استور و گوگل پلی نیز در ایران فیلتر شدند و کاربران ایرانی نمی‌توانند از این مجموعه‌ها، اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را دانلود کنند.

بررسی‌ها نشان میدهد که گشت و گذار و جستجو و … در این پلتفرم امکان پذیر است ولی حین دانلود، کاربران با مشکل مواجه خواهندشد. مسدودسازی این پلتفرم‌ها می‌تواند منجر به گردش فایل‌های اپلیکیشن‌ها به جای دانلود از پلتفرم اصلی بشود و کارشناسان باور دارند گردش این فایل‌های نصبی می‌تواند به رشد بدافزارها در گوشی کاربران بینجامد.

در واقع باید گفت بسیاری از نرم افزارهای مورد استفاده روزانه کاربران در این دو استور یعنی گوگل پلی و اپ استور قرار دارند و برای دانلود و به روزرسانی‌ها کاربران باید به این دو استور دسترسی داشته باشند. در صورت فیلتر شدن این دو استور و محدودیت دسترسی به آن‌ها ممکن است کاربران از منابع ناامن استفاده کنند. این موضوع خود باعث مشکلات فراوانی می‌شود و بدافزارها، گوشی‌های همراه بسیاری از افراد را آلوده خواهند کرد.

گوگل‌ پلی و اپ استور دو مرجع اصلی دانلود اپلیکیشن‌ها برای کاربران موبایل هستند. هنوز اعلام نشده که تصمیم گیرنده فیلترینگ این دو پلتفرم چه نهادی است. پیش‌تر خبرگزاری فارس در مورد مسدودسازی اینستاگرام و واتساپ در ایران اعلام کرده بود که این موضوع، تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده ولی در مورد فیلترینگ این دو پلتفرم هنوز هیچ گمانه زنی توسط وب‌سایت‌های نزدیک به دولت و نهادهای حاکمیتی، زده نشده است.

*****

 

 

تاریخ ارسال : 27 سپتامبر 2022
نظرات شما

چطور بود ؟


جديد( 2022 )
contact
جوج هلپ اغلب از سطح اینترنت سعی میکند سوالات و اطلاعاتی که شما نیاز دارید و جستجو میکنید را پیدا کرده و آنرا در اختیار شما قرار دهد.
jojhelp.com