علی کریمی دستگیر شد توسط اینترپل ؟

دستگیری علی کریمی.

طی ساعات گذشته بعد از پلمپ شدن ویلای علی کریمی و بعد رفع پلمپ , خبر صدور اعلان قرمز یا Red Notice اینترپل برای بازداشت “علی کریمی” در فضای مجازی منتشر اما دقایقی بعد تکذیب شد.

از طرفی با هشدار جدی و شدیداللحن رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه: “افرادی که با حمایت نظام مشهور شدند ولی با دشمن همصدا و همدست شدند و دشمن با زبان آنها و محتوای فضای مجازی آنها جوانان را تحریک کرد و به خیابان‌ها کشاند، اینها مجازات می‌شوند و به سزای عمل خود خواهند رسید و باید خسارت‌های مادی و معنوی که در اغتشاشات تحمیل شده است را پرداخت کنند” مطالبه مردمی دستگیری علی کریمی، فوتبالیست سابق که به‌تازگی ژست رهبری اپوزیسیون و اغتشاشات اخیر را گرفته است، مطرح شد.

لازمه دستگیری و محاکمه علی کریمی، اعلان قرمز از سوی اینترپل ایران است تا پلیس کشوری که کریمی در آنجا مستقر است او را دستگیر و به ایران مسترد کند و محاکمه او انجام شود.

اما بر اساس ضوابط و قوانین، اینترپل کشورمان برای صدور اعلان قرمز نیازمند درخواست رسمی یا دستور مقام ذیربط قضائی است تا نسبت به این کار اقدام کند؛ بنابراین صدور اعلان قرمز برای دستگیری علی کریمی نیازمند اقدام قاطع دستگاه قضائی است.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون مجازات اسلامی برای آشوبگر و اغتشاشگر چه مباشر باشد و چه مسبب، مجازات در نظر گرفته شده است.

وی افزود: چنانچه فرد جزو افراد مسئول و شبه‌مسئول باشد، شبه مسئول به این معنا که با استفاده از امکانات حکومت به جایگاهی رسیده باشد مانند (علی کریمی) و از شهرت برخوردار شده باشد، مجازات سنگین‌تری نیز برایش درصورت ارتکاب جرم مجازات سنگین‌تری هم برایش در نظر گرفته می‌شود.

تاریخ ارسال : 27 سپتامبر 2022
نظرات شما

چطور بود ؟


جديد( 2022 )
contact
جوج هلپ اغلب از سطح اینترنت سعی میکند سوالات و اطلاعاتی که شما نیاز دارید و جستجو میکنید را پیدا کرده و آنرا در اختیار شما قرار دهد.
jojhelp.com