اینستاگرام فیلتر شد نی نی سایت 1401

بچه ها اینستاگرام برا شما كار ميكنه ؟ برا من فقط با فيلتر شكن كار ميكنه نكنه فيلتر شده ؟ 

بله فیلتر شده است + واتساپ

خبرگزاری ها درباره ی اینکه اینستاگرام فیلتر شد چه میگویند ؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، آیا فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ همیشگی می شود؟ این پرسش با تشدید محدودیت های اعمال شده روزهای اخیر از سوی وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت اینترنت و شورای ملی فضای مجازی بر اپلیکیشن ها و درگاه های دانلود اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی و برنامه های نرم افزاری قوت گرفته اما همچنان مهمترین نقل قول درباره آینده این اپلیکیشن ها همان است که خبرگزاری تسنیم در شب نخست اعمال محدودیت ها به نقل از مقامات وزارت ارتباطات و نهاد امنیتی صادرکننده این دستور نوشت: «این محدودیت ها دائمی نیست و به طور موقت اتخاذ شده است.»

این تقریبا همان حرفی بود که عیسی زارعپور وزیر ارتباطات درباره اش صبح چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفته بود: «قطع سراسری پهنای باند اینترنت بین الملل یا فیلترینگ نخواهیم داشت اما به طور موقت و بنا بر تصمیم نهادهای امنیتی ممکن است محدودیت هایی ایجاد شود.»

شورای عالی فضای مجازی بیانیه نداده
بررسی ها نشان می دهد شورای عالی فضای مجازی تاکنون هیچ بیانیه ای در این خصوص منتشر نکرده است و خبر مورد نظر صحت ندارد.

واکنش جالب وزير به گفته‌هاي ايلان ماسک
روز سه شنبه بود که ايلان ماسک با انتشار يک توئيت درباره ايران خبرساز شد. او گفته بود که مي خواهد اينترنت ماهواره‌اي اش را بر فراز ايران فعال کند!.

اما اين اقدام عملياتي است؟ اجرايي شدن اين طرح چه تبعاتي براي ايران خواهد داشت؟ آيا فيلترينگ حريف خواهد شد؟ با پارازيت مي توان به جنگ استارلينک رفت؟ اين ها پرسش هايي است که در ميان مردم وجود دارد و نظر وزير ارتباطات، در اين زمينه قابل تامل است. روز گذشته عيسي زارع‌پور، وزير ارتباطات در پاسخ به سوالي درباره ادعاي استفاده از استارلينک در ايران گفت: «اپراتورهايي که بخواهند به صورت قانوني اينترنت ماهواره‌اي ارائه دهند حتما بايد قواعد ايران را رعايت کنند.

بعيد مي‌دانم به اين زودي بتوانند اين سرويس را در ايران فراهم کنند چون هنوز سرويس‌شان کامل نيست.» درحالي که اوفک بخشي از محدوديت هاي تجهيزات اينترنت ماهواره اي براي ايران را لغو کرده و ايلان ماسک، از احتمال پوشش دهي اينترنت ماهواره اي استارلينک در آسمان ايران خبر داده است، عيسي زارع‌پور وزير ارتباطات گفت ضوابتي براي اپراتورهاي داخلي در شوراي عالي فضاي مجازي در نظر گرفته شده است تا چنانچه نياز باشد، اين اپراتورها با رعايت ضوابط بتوانند از اين سرويس ها به صورت قانوني استفاده و در اختيار مشترکين قرار دهند.

اما برنامه فعلي و ادعاي ايلان ماسک و وزارت خزانه داري آمريکا، خروج از شيوه هاي رايج است که در اين باره زارهپور ابتدا به قوانين بين المللي اشاره داشته است اما تجربه اتفاقات انجام گرفته در روسيه و اوکراين نشان مي دهد که اين احتمال براي دور زدن قوانين وجود دارد. چيزي که زارع چور در باره اش مي‌گويد: «اين خاصيت اينترنت ماهواره اي است اما با توجه به قوانين بين المللي و شرايط شبکه اي آنها که کامل نيست و ضوابط داخلي ما، بسيار بعيد است به اين زودي ها امکانش باشد.»

ايلان ماسک مديرعامل اسپيس ايکس در پاسخ به اين سوال که آيا امکان ارائه خدمات اينترنت ماهواره‌اي استارلينک به مردم ايران وجود دارد، اعلام کرد شرکت براي معافيت از تحريم‌هاي مرتبط با ايران در اين زمينه اقدام خواهد کرد.

 

تاریخ ارسال : 27 سپتامبر 2022
نظرات شما

چطور بود ؟


جديد( 2022 )
contact
جوج هلپ اغلب از سطح اینترنت سعی میکند سوالات و اطلاعاتی که شما نیاز دارید و جستجو میکنید را پیدا کرده و آنرا در اختیار شما قرار دهد.
jojhelp.com